Abiturientai jau pasirinko egzaminus

Abiturientai jau pasirinko egzaminus

Abiturientai jau pasirinko, kokius brandos egzaminus laikys. Kaip ir kasmet, populiariausi tie patys  – anglų kalbos, matematikos, istorijos.

Šiemet Panevėžyje brandos egzaminus laikys 1 459 abiturientai. Tai 14 mažiau nei praėjusiais metais. Be to, egzaminus laikys ir 58 eksternai, jau anksčiau baigę mokyklas, tačiau norintys perlaikyti vieną ar kitą egzaminą. Vidutiniškai abiturientai rinkosi daugiau egzaminų, nei privaloma gaunant brandos atestatą.

„Tendencijos panašios. Visi kryptingai renkasi, nes žino savo tikslus. Abiturientai žino, kur nori stoti, ko reikia, susipažinę su reikalavimais“, – „Sekundei“ sakė Panevėžio miesto savivaldybės Švietimo ir jaunimo reikalų skyriaus vyriausioji specialistė Minolė Petronytė-Kairienė.

Įvertino savo galimybes

Pasak specialistės, jau kelerius metus iš eilės populiariausias išlieka anglų kalbos egzaminas. Būtent per šį egzaminą  nustatomas kalbos mokėjimo lygis B2, reikalingas stojant į universitetinį išsilavinimą teikiančias mokslo įstaigas.

Nemažai Panevėžio abiturientų šiemet rinkosi privalomą mokyklinį lietuvių kalbos ir literatūros egzaminą. Anksčiau didžioji dalis pasirinkdavo valstybinį. M.Petronytės-Kairienės teigimu, abiturientai realiai vertina savo galimybes ir tolesnį mokymosi kelią nebūtinai sieja su studijomis valstybės finansuojamoje vietoje.

„Tiesiog realiai ir objektyviai įvertina savo galimybes, nes tada mažesnis procentas neišlaikiusiųjų“, – sako ji.

Trečioje populiariausių egzaminų vietoje liko matematika. Ją rinkosi 808 abiturientai. Specialistės manymu, tai susiję su aukštojo mokslo reformomis, nes tie, kurie nori pretenduoti į valstybės finansuojamas vietas, privalo būti išlaikę valstybinį matematikos egzaminą.

Istorija taip pat populiari. Šį egzaminą šiemet rinkosi 511 abiturientų. Populiarus ir biologijos egzaminas. Manoma, kad tai susiję su faktu, jog nemažai Panevėžio moksleivių tradiciškai galvoja apie medicinos studijas.

Šiemet susidaro rusų kalbos egzaminų centras, o vokiečių kalbos egzaminą panoro laikyti tik du abiturientai, prancūzų – nė vieno. Pasak M. Petronytės-Kairienės, tai natūralu, nes mieste nebuvo nė vieno moksleivio, kuriam pirmoji užsienio kalba – prancūzų.

Nuo sausio 23 dienos jau vyksta technologijų bei menų mokykliniai brandos egzaminai. Pirmąjį egzaminą daugiausia laiko profesinių mokyklų abiturientai. Menų egzaminą šiemet rinkosi iki dešimties miesto abiturientų, daugiausia J. Miltinio gimnazijos moksleiviai. Muzikologijos egzaminą pasirinko šeši V. Mikalausko menų gimnazijos abiturientai.

Linkę į menus

Panevėžio rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Ilona Čingienė sako, kad šiemet rajone daugiau nei pernai abiturientų laikys brandos egzaminus. Pernai jų buvo 136, šiemet – 188. Ankstesniais metais būdavo apie 200.

„Kaip visada daugiausia abiturientai rinkosi užsienio kalbos, anglų, egzaminą, istoriją, matematiką“, – sakė I. Čingienė.

Rusų, prancūzų ir vokiečių kalbų egzaminų nelaikys nė vienas rajono abiturientas. Šiemet moksleiviai mažiau rinkosi ir chemijos (10 ) bei fizikos (12) egzaminus.

„Net egzaminų centro negalime sukurti rajone, prašysimės į miesto centrą. Informacinių technologijų egzaminą, palyginti su ankstesniais metais, pasirinko daugiau – 22 abiturientai“, – kalbėjo specialistė.

Atrodo, kad šiemetė rajono abiturientų laida linkusi į menus. Pasak I. Čingienės, menų egzaminą pasirinko 35 abiturientai, o ankstesniais metais tokių būdavo iki dešimties. Jos manymu, tiesiog šiemet tokia laida, jaučianti potraukį menui.

Technologijų egzaminą šiemet taip pat rinkosi kiek daugiau abiturientų nei ankstesniais metais – 19. Specialistės teigimu, šį egzaminą neretai renkasi tie, kuriems ne itin sekasi kiti dalykai. Čia reikia netingėti, kiek padirbėti ir egzaminas bus išlaikytas.

Išbandymas jau balandį

Šalyje prašymus laikyti brandos egzaminus šiemet pateikė 32 572 kandidatai. Tai 1 138 mažiau nei praėjusiais metais. Apskaičiuota, kad vienas kandidatas vidutiniškai pasirinko laikyti apie 3,47 egzamino, tai yra tiek pat, kiek ir pernai.

Nacionalinis egzaminų centras skelbia, kad šiemet privalomą lietuvių kalbos ir literatūros valstybinį egzaminą pasirinko 18 759 kandidatai, anglų kalbos egzaminą laikys 20 868. Matematikos egzaminą laikys 18 400 kandidatų, istorijos  10 321 kandidatas.   Anglų kalbos egzaminą šiemet rinkosi beveik 3 procentais daugiau abiturientų. Toks augimas stebimas jau ketvirtus metus iš eilės. Tarp mokyklinių egzaminų populiariausias – technologijų.  Jį pasirinko kiek daugiau nei pusaštunto tūkstančio kandidatų.

Brandos egzaminų sesija prasidės jau balandžio 10 dieną – užsienio kalbos (anglų) egzamino kalbėjimo dalimi. Pagrindinės sesijos paskutinis valstybinis brandos egzaminas – chemijos – vyks birželio 19 dieną, mokyklinis – gimtosios kalbos (baltarusių, lenkų, rusų) vyks birželio 21 dieną. Pakartotinė sesija vyks birželio 22–liepos 7 dienomis.

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų
www.pharmacy24.com.ua

купить аккумулятор Бердянск

Узнайте про популярный веб портал про направление alpari.ru .