Merės byla nepajuda iš vietos

Merės byla nepajuda iš vietos

Jau ketvirtą kartą Panevėžio apygardos teismas atidėjo bylą dėl Visagino merei Daliai Štraupaitei pateiktų kaltinimų kyšininkavimu, piktnaudžiavimu ir kitų nusikalstamų veikų. Šį kartą pasėdį sutrukdė į jį neatvykęs vienas iš dviejų verslininkų, įtariamų davus kyšį politikei.

Visagino merės D. Štraupaitės byla Panevėžio apygardos teismą pasiekė praėjusių metų spalį. Politikei pareikšti kaltinimai dėl 7 nusikalstamų veikų, šešios jų – korupcinio pobūdžio.

Pasak bylos prokurorės Aurelijos Gališanskytės, surinkta pakankamai duomenų iš įvairių šaltinių ir teismui perduota byla dėl merės galimo kyšininkavimo, piktnaudžiavimo, dokumentų klastojimo ir teismo sprendimo nevykdymo.

Teisėsaugos įtarimus D. Štraupaitė sukėlė dar prieš trejus metus. Įtarta, kad merė galėjo reikalauti kyšių iš verslininkų už palankių sąlygų sudarymą organizuojant ir vykdant Visagino savivaldybės viešuosius pirkimus bei operatyvų atsiskaitymą su bendrovėmis už suteiktas paslaugas.

Dviejų įmonių vadovai, davę kyšį merei, prokurorės duomenimis, sutiko bendradarbiauti su teisėsauga, todėl išvengė baudžiamosios atsakomybės. Dar du verslininkai: Irmantas Kubilius bei Gintautas Vaitiekūnas, to nepadarė ir kartu su D. Štraupaite dabar yra kaltinami toje pačioje byloje.

Politinis susidorojimas

Visagino merei taip pat pareikšti kaltinimai dėl piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi. Įtariama, kad kai kurie Visagino savivaldybės darbuotojai darbo metu vykdė įvairius jos nurodymus, skirtus asmeniniams interesams patenkinti.

D. Štraupaitė tokius kaltinimus vadina politiniu susidorojimu prieš Seimo rinkimus. Jau daug metų atstovaujanti Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) sąrašą politikė abejoja, ar teisingos buvo taip ilgai vykdomos ikiteisminio tyrimo procedūros.

„Keista, kai byla teismą pasiekia prieš pat rinkimus. Jei buvo pažeisti įstatymai, tai viską reikėtų spręsti iš karto, o ne laukti trejus metus. Tačiau aš vis dėlto gavau rinkėjų pasitikėjimą ir žadu už teisybę eiti iki galo. Kas mane bandė sužlugdyti, aš atskleisiu vėliau“, – pabrėžė daug metų politikoje figūruojanti Visagino merė D. Štraupaitė.

Ji griežtai neigia kaltinimus dėl kyšininkavimo ir darbuotojų išnaudojimo atliekant remonto darbus jos namuose.

„Visada kviečiu pažiūrėti savo namų – jie niekuo nesiskiria nuo paprasto lietuvio būsto. Niekada neišnaudojau savo darbuotojų, neėmiau kyšių ir kovojau prieš korupciją. Sekimo kameros mano kabinete galbūt kaba net ir dabar – neliečiu jų, tegu seka, gali filmuoti mane nors ir namuose. Aš nieko nebijau.“, – pabrėžė Visagino vadovė.

Visą teisinį procesą, su kuriuo susidūrė, D. Štraupaitė vadina sau ir net visuomenei naudinga patirtimi. Laikas praleistas areštinėje, anot jos, itin pakeitė situaciją Lietuvos įkalinimo įstaigose, jos tapo tvarkingesnės.

Teko mokėti baudą

Vykdant ikiteisminį tyrimą D. Štraupaitei teko susimokėti 760 eurų piniginę baudą už tai, kad nevykdė nurodymų dėl apklausų. Merė aiškina, kad į jas atvykti nepavykdavo dėl pačių tyrėjų kaltės – jie esą su kitais savo darbais negalėdavo kiekvieną dieną suderinti ir kaltinamosios vizito.

Tačiau tyrimo vilkinimas, rodos, persikėlė ir į teismą. Čia jau keturis kartus iš eilės atidėtas D. Štraupaitės bylos nagrinėjimas. dėl proceso dalyvių neatvykimo.

Paskutinį kartą teismas neįvyko dėl kaltinamojo I. Kubiliaus. Kyšio davimu įtariamas verslininkas atsiuntė pažymą apie sužalotą koją.

Ankstesniame posėdyje panašią sveikatos pažymą buvo atsiuntęs ir kitas kaltinamasis. Todėl bylą nagrinėjęs teisėjas Artūras Ridikas šį kartą patikino, kad rimčiau pasidomės teismo dalyvių neatvykimo priežastimis – įtariama, jog posėdžiai gali būti vilkinami tyčia.

Galerija

Komentarai

  • Naujas anekdotas: prokurorės Aurelijos Gališanskytės, surinkta pakankamai duomenų :)))))))))))

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų
Hyundai Tucson аккумулятор купить

www.farm-pump-ua.com

https://botoxclub.com.ua